,

ODY3 Uluslararası Yük-Eşya-Kargo Taşımacılığı Orta Düzey Yönetici Belgesi

Uluslararası Yük-Eşya-Kargo Taşımacılığı Orta Düzey Yönetici Yetki Belgesi Kursunu İki ODY Merkezimizde Milli Eğitim Bakanlığı Yetkisi ve Yüksek Başarı oranı ile Veriyoruz.

ODY 3 ULUSLARARASI EŞYA-KARGO TAŞIMACILIĞI
ODY 3 Belgesini Almakla Yükümlü Olan Kişilerin Bu Süreçle İlgili Bilmesi Gereken Konular. Kimler Alabilir, Ne İçin Kullanılır, Neden Kullanılması Gereklidir?
Orta düzey yönetici belgesinin kısaltmasıdır. Kara Yolu taşıma yönetmeliği kapsamında eşya-kargo taşıma yetki belgesi türlerine sahip olan firmaların bu belgeye sahip yönetici çalıştırma zorunluluğu vardır.

ODY 3 belgesi alacak kişilerin en az ortaokul düzeyinde eğitim almış olması şarttır.

ULUSLARARASI EŞYA-KARGO TAŞIMACILIĞI ORTA DÜZEY YÖNETİCİ BELGESİ Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı Kara Yolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında ve Milli Eğitim Bakanlığının vermiş olduğu sınav takvimi çerçevesinde (89) teorik ders saati verilerek tamamlanması amaçlanmıştır.Bunun neticesinde yetki alan kurumumuz adaylarımızın eğitiminin tamamlanıp, sınava hazır hale getirilip; bilinçlendirilmesi konusunda en yakın sınav tarihine hazırlar.Eğitimi tamamlayan kişiler M.E.B. tarafından yapılan Mesleki Yeterlilik Sınavına tabi tutulurlar.Yapılan sınavdan en az 70 baraj puanını aldıktan sonra belgeyi almaya hak kazanırlar